بنفشه آفریقایی برخلاف سایر گیاهان نسبت به آبی که رو برگهایش ریخته شود حساس است ، بنابراین بهترین روش برای آبیاری پر کردن آب در زیرگلدانی است . ضمنا بهتر است آبیاری زمانی صورت بگیرد که خاک گیاه کاملا خشک بوده و نیازی به غرقاب شدن در آب ندارد.

 

روش جدیدتری ( در این منبع عکسهای واضحی وجود دارد ) که این روزها در مورد آبیاری بنفشه آفریقایی متداول شده است ، آبیاری فیتیله ای است . به این صورت که آب از طریق نخ فتیله ای به ریشه گیاه منتقل شود. در حال حاضر گلدان های مخصوصی برای اینکار تولید می شوند که به آنها گلدان های خود آبیار گفته می شود .

گلدان های خود آبیار

 

در این لینک مجموعه جالبی از گلدان های خود آبیار وجود دارد .

مزایای گلدان خودآبیار

*        سیستم خود آبیار مقدار آب مورد نیاز گیاه را تامین میکند .

*        با استفاده از سیستم خودآبیار تنها کافیست  با توجه به جای نشانگر،  گلدان را از آب پر کنید. اگر آبیاری و طرز استفاده از گلدان درست باشد، دیگر لازم نیست نگران بی آبی یا پر آبی گلدان خود باشید .

*        با یکبار آبیاری کامل گلدان و قرار گرفتن نشانگر در نقطه ماکزیمم دیگر هفته ها لازم به هیچگونه آبیاری نیست. در نتیجه نگهداری از گیاهان در منزل راحت و لذت بخش خواهد شد .

*        این گلدانها مقاوم در برابر سرما و گرما و ضد تابش یو وی هستند درنتیجه برای فضاهای داخلی و خارجی مناسب است .

*        به دلیل طراحی منحصر به فرد این گلدانها و دو تکه بودن آن، جابجایی گیاه آسان خواهد شد، بدون اینکه به گلدان خارجی آسیبی وارد شود .

*        نشانگر آب با طراحی منحصر به فرد که میزان آب باقیمانده در گلدان را نشان میدهد و تنها کاری که لازم است شما انجام دهید این است که با توجه به سطح نشانگر گلدان را از آب پر کنید.

*        سوراخ های شیاردار مجزا برای ریختن آب در گلدان به این ترتیب دیگر نیازی به خارج کردن نشانگر نیست و از همین محفظه میتوانید گلدان را آبیاری کرده و یا مواد معدنی حل شده در آب را به گیاه برسانید.

*        از طریق این سوراخ آب کف گیاه قادر به تبخیر به سطح گیاه هست و میتواند برگها و هوای اطراف گیاه را هم مرطوب کند در جاهایی که منطقه خشکی هستند.

*        طراحی شیک و رنگهای زیبا و متنوع

*        این گلدانها نیاز به زیر گلدانی ندارند در نتیجه زیباتر و تمیز تر خواهند بود.

*        طراحی داخلی گلدان به گونه ای است که محفظه آب پنهان بوده در نتیجه از تبخیر آب و جمع شدن حشرات اطراف آن جلوگیری می شود.

*        این گلدانها نگرانی شما از خشک شدن گل ها هنگام مسافرت را بر طرف خواهد کرد و دیگر لازم نیست گیاهان خود را هنگام سفر به شخص دیگری بسپارید.

*        سیستم آبیاری خاص این گلدان، گیاه را سالمتر و شاداب تر نگاه میدارد.

*        دیگر لازم نیست میزان نیاز گیاه به آب را تخمین بزنید و گلدان را آبیاری کنید.نشانگر گلدان میزان نیاز گیاه به آب را مشخص می کند.

*        با توجه به بحران آب در ایران این گلدانها کمک زیادی به کاهش مصرف آب خواهند کرد.

12 thoughts on “آبیاری بنفشه آفریقایی

  1. از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.
    برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *